6/6/2016 - Nerozhodnost

6. června 2016 v 22:59 | Marie |  Všehochuť
Ani ne tak nerozhodnost jako takový ten divný pocit, když máte před sebou novou etapu života a nevíte. Asi nejsem moc připravená na život po střední, vlastně na život, protože teprve teď ten život začal pořádně. Jsem jedna z těch, která chce zkusit vejšku, v Praze. Ale asi už jen mála z těch, která na tu vejšku chce, protože Praha. Říkám to hodně lidem:,,protože Praha.'' Mám Prahu hrozně ráda, ráda tam jezdím na víkendy, narodila jsem se tam.


Dívám se na to ze dvou úhlů: 1) budu v Praze, sama (=sama za sebe), budu si moct kdykoliv zajít do oblíbené restaurace, na oblíbené místo, na nákupy, najdu si tam brigádu, která mě určitě bude bavit a tím, že budu mít příjem peněz, si budu dopřávat nákup vysněných věcí... Ale, 2) budu pravděpodobně celý týden vzádelní od Š. okolo 130 km a v neděli večer budu muset zase odjet zpět, uvidíme se fakt málo a já nechci, aby byl dál v té samé práci (k tomu se stahuje to, že si chce najít jinou, on i já víme, že to tam pro něj není 100% siper), nechci ztratit minimálně (Bc by mi stačil) 3 roky života v Praze bez něj, k tomu se vztahuje to, že chci mít brzo rodinu nebo alespoň nechci, aby Š. byl do 27 let u rodičů, i když mu tam nic neschází, ale tím se zase dostávám k dalšímu problému a to já a život na vesnici, život tady doma jen s babi, to nejde jen tak jí opustit a nechat jí ve velkém domě s velkou zahradou a odstěhovat se do bytu...

Být dospělou není žádná prdel. A tak je zase nejvyšší čas nad tím přestat přemýšlet a řešit to až bude opravdu potřeba.
 


Komentáře

1 Ter | E-mail | Web | 10. června 2016 v 11:46 | Reagovat

Já to vidím tak, že právě nic nevidím. I když mě přijali na VŠ, tak si prostě neumím představit sama sebe někde jinde, než jsem právě teď. A není to prostě tím, že bych byla na někoho vázaná, to ne. Většinu času jsem doma stejně sama, ale prostě nevím, asi nejsem ještě připravená na "dospělácký život".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.